Innovation Stomatology

Київ, Україна, 02000
ул. Маршала Конєва, 10/1

+38 073 570 5000 - Для запису

+38 093 110 1104 - Головний лікар

Діагностика

Консультація

безкоштовно

Рентгенологічний знімок

безкоштовно

Діагностика зубів

Для отримання якісного лікування ротової порожнини необхідне проходження повноцінної діагностики у стоматології, оскільки лише після ретельного обстеження стоматолог зможе побачити всі проблеми та патології, які потрібно усунути. Після виконання всіх необхідних процедур лікар пропонує пацієнтові план лікування, підраховує його вартість та тривалість. Діагностика зубів є обов’язковою для проведення практично будь-якої процедури, пов’язаної з лікуванням або імплантацією, оскільки без детальної клінічної картини пацієнта неможливо точно поставити діагноз, оцінити обсяг лікування та призначити правильний курс. Отже, внаслідок неправильної терапії можлива поява серйозних ускладнень, включаючи втрату зуба.
Сьогодні існує панорамний знімок зубів, рентген зубів та навіть 3д діагностика, а також безліч інших сучасних методів, що дають максимально точну картинку стану ротової порожнини пацієнта.

Сучасні методи діагностики у стоматології

При першому зверненні пацієнта до нашої стоматології лікар проводить візуальний огляд, оцінює загальний вигляд зубного ряду і стан слизових оболонок. Після цього необхідно визначити стан лімфатичних вузлів – їхнє збільшення свідчить про наявність запалення або інфекції в організмі. Після завершення огляду лікар оцінює стан зубів, відзначаючи кількість пломб, загублених чи віддалених зубів, велике значення при цьому надається оцінці прикусу пацієнта.

Проте слід розуміти, що огляд у стоматолога не дає повної картини стану зубів пацієнта. Досить часто проблема криється набагато глибше, і зрозуміти, де саме, допоможуть лише сучасні діагностичні методи. Сьогодні діагностика в ортодонтії має на увазі використання таких методів:

 1. Прицільний знімок. Такий вид рентгеноскопії дозволяє уважно розглянути кореневу частину зуба, виявити карієс на ранніх термінах, а також прилягання пломби та стан кореня загалом.
 2. Рентген щелепи. Зазвичай рентген зубів використовується перед трансплантацією зубів, а також перед проходженням інших стоматологічних процедур: наприклад, перед лікуванням. До речі, всупереч поширеному судженню, рентген зубів при вагітності абсолютно безпечний для матері та дитини, оскільки випромінювання спрямовується на зубощелепну систему і є нікчемним по відношенню до інших частин організму. Нерідко рентген щелепи проводять навіть дітям до 3 років, якщо це потреба. Безпека процедури доведена на науковому рівні, тому підстав для хвилювання немає.
 3. Панорамний знімок зубів. Ця процедура найчастіше використовується саме під час первинного огляду пацієнта, оскільки дозволяє детально розглянути всі зуби відразу. Завдяки цьому знімку лікар зможе оцінити стан кісткової тканини, зубів, гайморових пазух. Однак, слід пам’ятати, що такий знімок зубів видає лише площинне зображення, а тому не завжди може бути досить точним для встановлення діагнозу.
 4. Комп’ютерна діагностика. Найпопулярнішим і водночас найбезпечнішим методом сьогодні вважається 3D діагностика (рентген) зубів. Цей знімок робиться на комп’ютері за допомогою спеціальної програми, яка дозволяє розглянути ротову порожнину до найдрібніших деталей та з усіх боків. Такий 3Д рентген зубів просто необхідний перед проведенням імплантації, синус-ліфтінга чи кісткової пластики. На сьогоднішній день це найдостовірніший діагностичний метод, що дозволяє виявити будь-яку патологію зубного ряду.

Додаткові діагностичні методи

Перераховані вище методи вважаються найпоширенішими: так, рентген порожнини рота проводиться, наприклад, як перед початком лікування, а й у різних етапах терапії для відстеження ефективності лікування та стану зубів пацієнта. Тим не менш, існують інші способи, що дозволяють оцінити здоров’я ротової порожнини людини. Серед них розрізняють:

 1. Електродіагностика у стоматології. Це досить старий спосіб, що дозволяє виявити карієс чи пульпіт. Апарат подає на зуб розряд електричного струму, визначаючи у такий спосіб життєдіяльність пульпи. Чим швидше він реагує на такий імпульс, тим більша ймовірність того, що ніякого запалення пульпи немає. Якщо зуб не реагує, буде потрібно лікування зубів під наркозом або видалення нерва.
 2. Апекслокатор. Спеціальний апарат, який дозволяє виявити довжину коренів зубів, найчастіше використовується для пломбування зубів. Однак цей метод повинен використовуватися в комплекті з рентген-знімком, щоб лікування було правильним і ефективним.
 3. Дентальний мікроскоп. Це сучасний пристрій, з яким працювати в каналах зуба буде набагато легше. Він забезпечить вдалу операцію у складних випадках. Однак, слід пам’ятати, що використання даного апарату коштуватиме досить дорого.

Для максимально точної діагностики рекомендується повноцінний огляд пацієнта у стоматології із застосуванням кількох методів. Зазвичай лікарі обмежуються рентгеном усіх зубів, панорамним знімком та КТ, але в деяких випадках можуть знадобитися додаткові дослідження, від яких не варто відмовлятися, адже все це впливає на правильну постановку діагнозу та, відповідно, лікування пародонтозу, ясен, карієсу та інших захворювань органів ротової порожнини.

Великою перевагою є невеликий відсоток опромінення при використанні рентгена, тому можна сміливо робити рентген дитячих молочних зубів, проходити цю процедуру при вагітності та годуванні груддю.

Професійна консультація стоматолога у Києві

Призначати загальний чи прицільний знімок зубів, КТ та інші процедури має лише досвідчений лікар на підставі проведеного огляду. У нашій клініці працюють фахівці з великим досвідом роботи, які забезпечать якісну діагностику та лікування зубів дорослим та дітям. Показаннями для того, щоб зробити рентген зуба або його тривимірне зображення, є:

 1. Травми коронки чи кореня зуба, перелом щелепи.
 2. Деякі стоматологічні захворювання у занедбаному стані.
 3. Карієс у прихованих зонах зуба, який не видно під час візуального обстеження.
 4. Запальний процес на корінні зубів.
 5. Аномалії прикусу.
 6. Складне прорізування молочних чи постійних зубів.
 7. Запланована імплантація, протезування чи лікування зубів під загальним наркозом.
 8. Контроль за процесом лікування.

Хороша стоматологічна клініка приділяє діагностиці велику увагу, оскільки від правильно проведених заходів безпосередньо залежить правильність діагнозу та правильне лікування. У нашій стоматології працюють досвідчені лікарі, які готові зробити панорамний знімок зубів якісно та швидко, а також надати інші процедури, необхідні для своєчасного виявлення та лікування патології.
Наша стоматологія знаходиться в Києві, у Голосіївському районі, неподалік розв’язки громадського транспорту, тому клієнтам буде зручно добиратися з будь-якої точки міста. Бережіть здоров’я, записуйтесь на діагностику вже сьогодні!

Ukrainian
Записаться на прием